Faaliyetlerimiz

Gebze, Darıca, Dilovası ve Çayırova dağıtım bölgesindeki 30 yıllık dizayn çalışmaları tamamlanmış, dağıtım bölgesinde gaz verilecek müşteri ve bölgeler belirlenerek uygulama programı yapılmıştır. Ayrıca dağıtım bölgesinde BOTAŞ tarafından kurulmuş dağıtım hatları ve on tane istasyon ile halen gaz kullanan Müşterilerin bağlantı hatları PALGAZ’a devredilmiştir. Devirin ardından, PALGAZ mevcut müşterilere kesintisiz olarak gaz ve hizmet vermeyi sürdürmektedir.

PALGAZ tarafından 2004 yılı içerisinde Gebze civarındaki fabrikalara, Yenikent Mahallesindeki (Mutlukent, Huzurkent ve diğer kooperatif blokları) konutlara gaz götürülmüştür. Pelitli’de gaz dağıtım faaliyetlerinin izleneceği, gerekli cihaz, ekipman ve yedek parçalar ile donatılmış Doğalgaz İşletme Merkezi kurulmuştur.

Ayrıca 2005 yılında Gebze şehir merkezinde açılan Müşteri Hizmetleri Ofisimiz, daha konforlu ve daha rahat müşteri operasyonlarının yapılabildiği yeni lokasyonunda hizmetlerine devam etmektedir. Ayrıca her ilçemizde anlaşmalı ve BDDK onaylı Ödeme Kuruluşları ile yapılan anlaşmalar çerçevesinde hizmetlerimiz dağıtım bölgelerimizin her köşesinde kesintisiz verilmeye devam etmektedir. Bu kuruluşlar tarafından yapılan işlemlerde ve tahsilatlarda müşterilerimizden herhangi bir ek hizmet bedeli talep edilmemektedir.

2020 yılı sonunda Gebze, Darıca, Çayırova ve Dilovası İlçelerimizde imar planları dahilinde, tapusu bulunan ve kentsel dönüşüm bölgesi kapsamında bulunmayan her binaya talep halinde doğal gaz hizmeti sağlanabilir konuma gelinmiştir. Bu duruma ek olarak Gebze İlçemizin kuzey köylerine de doğal gaz hizmeti götürülmüştür. Pelitli, Cumaköy, Mollafenari, Ovacık, Denizli, Yağcılar, Kargalı köylerinde de doğal gaz altyapı imalatları tamamlanmıştır.